תמונת תאריך פעילות: היה היה ילד

היה היה ילד

מועדון הסרט הטוב
אולם אשכול פיס
חמישי, 21 נובמבר 2019 20:30
משך 120 דקות
מחיר 30 ₪

פרטי הסרט

במסגרת מועדון הסרט הטוב משגב:

היה היה ילד

במאי: אורי לוי

מבט נדיר ואינטימי על חייה של משפחה המנסה לנווט את מערכות היחסים וחיי היום יום, דרך החוויה המיוחדת של גידול ילד בעל צרכים מיוחדים.

רון, ילד מלא תבונה וקסם, סובל משיתוק מוחין שמגביל את התנועה שלו יותר ויותר. וכאילו לא די בכך, רון גדל לצד שני אחים בריאים, אחד מהם הוא אחיו התאום-הזהה שמסוגל לרוץ ולשחק כדורגל. הוריו האוהבים עושים מאמצים כבירים לדאוג לצרכיו, לשמור על הלכידות המשפחתית, לגדל שלושה ילדים שמחים בחלקם, למרות הפערים הבלתי-נסבלים ביניהם. הסרט מלווה את ההתמודדות היומיומית של רון ומשפחתו עם המחלה ואת הנסיעה של רון עם הוריו לארצות-הברית, שם הוא עובר ניתוח מורכב שימנע הידרדרות במצבו. בכל אלה נחשפים הגישות השונות לחיים והמתחים הבלתי-נמנעים שמלווים הורים לילדים עם צרכים מיוחדים, וכן תעצומות הנפש שאנשים מגייסים בהתמודדות עם גורלם.

סרטו של אורי לוי, זכה בפרס חבר השופטים בתחרות הישראלית.
נימוקי השופטים: פרס חבר השופטים מוענק לסרט המשרטט במיומנות רבה את הדינמיקה האינטימית המתקיימת בתוך משפחה שיש בה ילד עם צרכים מיוחדים. בהרבה רגישות ובכנות יוצאת דופן, מציג הבמאי את כל בני המשפחה במלוא מורכבותם ובוחן בחינה מעמיקה את האתגרים העומדים לפניהם ואת ההקרבה שהם נדרשים לה למען הכלל.

בסיום ההקרנה יערך מפגש עם הבמאי אורי לוי.

ביטול כרטיסים בהודעה למייל [email protected] דמי ביטול 5 ש"ח לכרטיס.

ביטולים יתקבלו עד 24 שעות לפני הקרנת הסרט.

בחירת כרטיסים

מערכת כרטיסים מערכת למכירת כרטיסים